שתלים דנטלים

שתל דנטלי הינו תחליף שן מלאכותי  המוצב בתוך הלסת נועד להחזיק שן או גשר .שתלים דנטליים עשויים להיות  אופציה עבור אנשים שאיבדו שן או שיניים מסיבות שונות .השתל הנפוץ ביותר הוא למעשה מערכת של בורג המתחבר ללסת ועליו מותקן הצילינדר .

המועמד האידיאלי עבור הצבת השתל היהו במצב בריאותי כללי תקין עם עצם מתאימה בכדי לתמוך בשתל וכן עם חניכיים בריאות .הליך החדרת השתל נעשה בשילוב של מומחה שיקום הפה עם המומחה לכירוגיית הפה .בהליך זה מחליטים היכן וכיצד להחדיר את השתל או השתלים במקרה של חוסר של מספר שיניים.

חלק נוסף בתהליך הינו במקרה של חוסר עצם וקירבה לחלל הסינוס בלסת העליונה .בכדי לתקן את הבעיה  מבצעים העלאת ריצפת הסינוס ופיתוח עצם עבור השתלים תהליך זה יבוצע על ידי כירוג מומחה .

יתרונות השתל הדנטלי

Dental implant detail

שתל דנטלי מתפקד כמו שן טבעית מבלי להקריב שיניים סמוכות ובריאות  לצורך גשר נתמך שיניים .

מכיון שהשתל הדנטלי מחליף את שורש השן ,העצם סביב השתל נשמרת טוב יותר וכך הלסת בכללותה נשארת תקינה. החניכיים סביב השתל אינן נסוגות וניתן לבצע תהליכי שימור ושטיפה טובים יותר .

ניתן לבצע שתלים מרובים בלסת ולקבל עגינה חזקה ובריאה לגשר שמוצב על גבי השתלים .  כאשר קיימת תותבת נתמכת שתלים המערכת הופכת להיות קבועה וברמת תחזוק נכונה התותבת הופכת להיות חלק אינטגרלי של הלסת .תוך שמירה על עצם הלסת  וחניכיים בריאות .

בהדסה דנט -על הליך קבלת ההחלטה בתחום השתלים הינו מורכב מצוות של מומחים . מומחה לשיקום הפה שמפקח על התהליך ומבצע את השיקום שלאחר ההשתלה . מומחה הכירוגיה שמבצע בפועל את החדרת השתלים הדנטליים ומבצע  במידת הצורך את ההכנות כמו הרמת סינוס פתוחה או סגורה וכן החדרת עצם .  מומחה לפריודונטיה שדואג לתקינות החניכיים  לפני תחילת התהליך .

הקפדה היתרה כפי שתוארה של רפואת המומחים של הדסה דנט -על מעלה את אחוזי  הצלחת הטיפול כמעט ל-100 אחוז.

עוד מאמרים בנושא שתלים

 


 

 

Author Info

hadasadent

אין תגובות

תגובות סגורות.

[contact-form-7 404 "Not Found"]
נווט חייג שלח