טיפולי שיניים בהרדמה כללית

טיפול שיניים בהרדמה כללית – השתלות שיניים בהרדמה מלאה בהדסה דנט-על

הדסה דנט-על הינה בעלת אישור ממשרד הבריאות לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית. הטיפולים מבוצעים תחת פיקוח של מומחה להרדמות מב"יח הדסה עין כרם.

אנשים רבים נמנעים מטיפול שיניים מסיבות רבות ומגוונות: מתרפאים הסובלים מחרדה דנטלית חריפה, שאינם מסוגלים לעבור טיפול שיניים רגיל כלל. קבוצה זו מהווה כ 6-9%- מהאוכלוסיה בעולם המערבי.

מתרפאים החוששים מטיפול שיניים (ממצאים במדינות המערב מציגים סקרים לפיהם 45-50% מהאוכלוסיה מביעים מידה מסוימת של פחד מרפואת שיניים) ולכן נוטים לדחות, לבטל טיפולים ולהגיע רק לטיפולי חירום. היקף הטיפול לו הם נדרשים בשל כך רחב ויצריך מספר רב של טיפולים. מתרפאים בעלי רפלקס הקאה מוגבר. מתרפאים עם אלרגיה לחומרי הרדמה מקומית. 

ילדים קטנים אשר לא ניתן לקבל את שיתוף הפעולה שלהם ובו זמנית רוצים להימנע מהפעלת כח, שתגרום לבניית חרדה מרפואת שיניים בעתיד. מתרפאים ללא שיתוף פעולה בשל הפרעות התנהגותיות, מוטוריות או קוגניטיביות. מתרפאים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, בהן לעיתים עדיף לטפל באופן מבוקר ומרוכז, כמו מחלות לב לא יציבות, מחלת הנפילה,CP. מתרפאים שמכל סיבה שהיא, אינם מצליחים להכניס את טיפולי השיניים לשגרת חייהם.
אנשים אלו נמנעים בד"כ מטיפול שיניים שגרתי .כתוצאה מכך בהגיעם למרפאה, הצרכים הדנטליים שלהם רבים, בהשוואה לאוכלוסיה הכללית, והטיפול לו הם נדרשים ארוך יותר ומסובך יותר. ב 150 – השנים האחרונות עלתה המודעות בקרב אנשי המקצוע לצורך לספק פתרונות ראויים גם למטופלים אלו והחלו להתפתח שיטות התנהגותיות ותרופתיות לטיפול נכון. כמו בכל טיפול אחר הרופא מתאים לכל מטופל את דרגת הטיפול המינימאלית לה הוא זקוק על מנת

לעבור בהצלחה טיפול שיניים. האמצעים העומדים כיום לרשות רופא השיניים המטפל רבים ומגוונים, החל מטכניקות התנהגותיות וכלה בהרדמה כללית: טיפול שיניים בגז צחוק טשטוש /סדציה קלה בעזרת גז צחוק (N2O) ומכשיר לגז צחוק דיגיטאלי חדשני עם מערכת בקרה פנימית. השיטה יעילה בטוחה ונפוצה ומתאימה למקרים של חרדה קלה. השימוש בגז צחוק מתאים כמעט לכל אחד, לילדים ומבוגרים כאחד. החומר בטוח לחלוטין לשימוש ואינו מצריך התאוששות ממושכת לאחר השימוש בו.

טיפולי שיניים בהרדמה כללית עושים רק בהדסה דנט-על

הרופאים המומחים לטיפולי שיניים בהרדמה מלאה של הדסה תל אביב, בשביל השקט הנפשי שלך

משתי סיבות אלו אנו עדים לאחרונה לעליה ניכרת במספר טיפולי השיניים המבוצעים תחת הרדמה כללית – ובנוסף השתלות שיניים בהרדמה מלאה . כ 16%- מכלל ההרדמות הכלליות המבוצעות בארצות הברית קשורות לרפואת שיניים. בארצות הברית מעל 5 מיליון מטופלים בשנה עוברים טיפול שיניים תחת הרדמה כללית. אופן הטיפול וההערכות אליו: שלב מכין הינו בדיקה מסודרת ומקיפה וקביעת תוכנית טיפול מלאה, רב תחומית, המקיפה את כל צרכיו הדנטליים של המטופל. ובמקביל בדיקות כלליות והערכת מרדים. הטיפול עצמו – בטיפול שיניים רגיל המטופל קובע תורים לרופאים שונים לפי צרכיו. בטיפול שיניים תחת הרדמה כללית מגיעים כל המומחים הנדרשים לטפל באותו מטופל לחדר הניתוח באותו היום.

העבודה מבוצעת על יד שני צוותים במקביל, בחדרי ניתוח באישור משרד הבריאות. צוות הרדמה המורכב מרופא מרדים ואחיות חדר ניתוח, וצוות רופאי שיניים וסייעות שהתמחו בתחום של טיפול שיניים בהרדמה כללית. הטיפול מבוצע על ידי רופאים שהתמחו בטיפולי שיניים או השתלות שיניים בהרדמה מלאה, אליהם מצטרפים לפי הצורך הספציפי של כל מטופל, מומחים בתחומים אחרים של רפואת השיניים: ילדים, חניכיים כירורגיה ועוד. המטופל מגיע למרכז הרפואי לפני הטיפול ונשאר להשגחה למשך מספר שעות לאחר סיום הטיפול.

מרבית המטופלים משוחררים לביתם כבר באותו היום, גם לאחר טיפולים שארכו מעל עשר שעות. אורך הטיפול תלוי בכמות הטיפול אותו יש לבצע.
הטיפולים נעים בין שעה ומגיעים אף ל10- שעות ויותר. בטיפול אחד מבצעים הכל, החל מניקוי אבנית, סתימות, עקירות, טיפולי שורש, מבנים, כתרים
וגשרים זמניים ומידות לכתרים הקבועים דרך "השתלות שיניים בהרדמה מלאה", הרמות סינוס, ניתוחי חניכיים, ועד לטיפולים אסתטים כמו הלבנת שיניים וציפויי חרסינה. המטרה הינה לבצע בפעם אחת את הטיפול העיקרי. כמובן שאת הביולוגיה לא ניתן להכניע, זמן המתנה לקליטת שתלים וזמני עבודת מעבדה לא ניתנים לשינוי.

המטופל מגיע אח"כ למס' פגישות קצרות למסירת השחזורים הקבועים. חובה לציין שאין בטיפול כזה להחליף את התחזוקה הנדרשת לאחר כל טיפול: צחצוח, ניקוי ובקורת תקופתיים. מנסיוננו, לאחר יישור קו כה דרסטי, קל מאד להמשיך בתחזוקה תקופתית.

הרדמה כללית – בטיחות

מטופלים רבים חוששים מפעולות המלוות בטשטוש עמוק/הרדמה. החשש נובע בעיקר מחוסר ידיעה והבנה של המצב העכשווי. סקר חדש, אשר נערך עבור איגוד הרופאים המרדימים בישראל, חושף כי אחד מכל שלושה ישראלים (27%) אינו יודע כי המרדים הינו רופא מומחה. וכן שהישראלים מפחדים יותר מפעולת ההרדמה מאשר מהניתוח עצמו.31% ציינו כי הם פוחדים יותר מהרדמה מאשר מן הניתוח, לעומת 20.5% שציינו כי הניתוח מפחיד אותם יותר.25% ציינו כי הפחד משני הדברים זהה.

להרדמה או טשטוש לצורך רפואת שיניים דרישות ברורות בתקנות משרד הבריאות. על הטיפול להתבצע במרפאה שקבלה אישור ממשרד הבריאות לטיפול שיניים בטשטוש ובהרדמה. רופא מומחה בהרדמה יהיה נוכח כל זמן הטיפול, עד להתעוררות המטופל. בהקפדה על הדרישות והתקנות סף הבטיחות בהרדמה לצורך טיפול שיניים הינו גבוה ביותר, שכן במהלך הטיפול לא מתערבים בתפקוד התקין של הגוף, כפי שקורה בכל פרוצדורה כירורגית  אחרת. רוב הסיבוכים בהרדמה קורים בשל שילוב ההרדמה והטיפול הכירורגי, דבר שלא קיים ברפואת שיניים.

לייעוץ אישי מרופא מומחה לטיפולים בהרדמה לחצו לשליחת הודעה
[contact-form-7 404 "Not Found"]
נווט חייג שלח